Co trzeba zwiedzić w Gdańsku? Arena Gdańsk i nie tylko.

admin Ciekawostki, Miasto Gdańsk

Gdańsk wchodzi w skład nadmorkskiego trójmiasta. Co za tym idzie, można go uznać (obok Gdyni czy Sopotu) za prawdziwe turystyczne serce Polski. Co roku ściągają tu ze wszystkich stron kraju i z zagranicy rzeszę odwiedzających.

Miasto jest typowo nadmorklskie, dlatego dużo ludzi przyjeżdża tu, by cieszyć się urokiem morza i ciepłych, piaszczystych plaż. Kiedy już jednak tłumy na plaży będą zbyt przytłaczające, warto zagłębić się w samo piękne miasto. Oferuje ono bowiem wiele ciekawych atrakcji turystycznych i miejsc, które naprawdę warto zobaczyć.

Pierwszym z nich jest Arena Gdańsk. To praedziwa wizytówka piłkarskiego Gdańska. Będzie prawdziwą gratką dla kibiców footballu. W szczególności ucieszy fanów Lechii Gdańsk. To ich rodzimy stadion.

Dla osób niebędących kibicami piłki nożnej czy w ogóle wielbicielomi sportu Gdańsk ma również wiele atrakcji. Wartym obejrzenia jest Muzeum Narodowe. Znajdują się w niej zbiory sztuki dawnej, które pozwalają poczuć klimat początków miasta. Szczególnie wyjątkowym eksponatem jest tryptyk Hansa Memlinga. Oprócz nich muzeum oferuje między innymi wystawę przepięknej ceramiki z całego świata. W innym budynku należącym do tej samej instytucji znajdują się wystawy sztuki współczesnej. Każdy amator kultury znajdzie zatem coś dla siebie.

Miasto oferuje również rozrywkę. Na jego terenie odbywa się wiele koncertów czy pokazów. Dobrze pobawić się można między innymi na stadionie Arena Gdańsk. Organizowane są tam często festiwale. Zatem każdy turysta znajdzie coś dla siebie.